Papildykite kuro baką

Pradžia
Jau seniai svajonėse mačiau save naršantį visus pasaulio kontinentus, norėjau pamatyti, kaip viskas atrodo realybėje – man neužteko to, kas rašoma knygose ir žurnaluose, galiausiai nebeužteko tik svajoti. Taigi nusprendžiau mesti iššūkį pasauliui ir tam pasirinkau motociklą „BMW F800GS Adventure“! Tikslas – kelionė solo 120 000 km ratu aplink pasaulį, per 2,5 metų aplankant 50, o gal, jei labai pasiseks, net 60 tautų. Ir galbūt man pavyks tapti pirmuoju lietuviu, pasaulį apvažiavusiu motociklu. Prieš 87 metus į panašų žygį motociklu susiruošė mūsų legenda Matas Šalčius, aplankęs 40 tautų ir garsinęs Lietuvos vardą. Aš taip pat su savimi vešiuosi labai svarbią misiją – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Švęskime, kad esame FREE TO...! Šioje kelionėje ir misijoje tikiuosi kiekvieno jūsų palaikymo – man jo tikrai prireiks.
 
Misija
Taip, keliauju, nes mane masina nepažinti kraštai, laukinė gamta ir motociklo suteikiama laisvė keliauti kur nori. Bet kuo daugiau ruošiausi kelionei, tuo labiau galvoje sukosi mintis, kad šis žygis turi turėti kur kas didesnę prasmę nei siekis išpildyti savo svajonę.

  • Noriu atminti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 100-metį drauge su viso pasaulio lietuviais – su tais, kuriuos sutiksiu kelyje ir kurie bus su manimi bent mintimis, kitiems pasakoti apie Lietuvą ir jos drąsų kelią laisvės link.
  • Įkvėpti visus žmones, kurie turi svajonių, bet dėl įvairių priežasčių nedrįsta žengti pirmojo žingsnio link jų. Juk visi mes esame free to ride!


Didžiuojuosi, kad esu lietuvis, gimęs ir augęs šalyje, su tokia ilga ir didinga istorija. Gyvename laisvoje šalyje, už kurios laisvę kovojo galybė drąsių lietuvių. Esu dėkingas, kad štai dabar galiu apžergęs savo motociklą laisvai traukti į pasaulį, nebijodamas, kad kas nors gali neišleisti manęs iš mano šalies. Noriu tęsti Mato Šalčiaus ir kitų keliavusių lietuvių misiją garsinti Lietuvos vardą, pasakoti žmonėms apie Lietuvą ir lietuvius, susitikti su lietuviais svetur ir kartu džiaugtis Lietuvos nepriklausomybe. Taigi ši misija yra didelė atsakomybė man, taip pat ir milžiniškas iššūkis. Nepriklausomybės atgavimo sukaktį minėsime 2018 m. vasario 16 d. – rūksiu kiek įmanydamas, kad suspėčiau su visais tai atšvęsti čia Lietuvoje. Tegul kelionės vėjai būna man palankūs!

Kodėl keliauju motociklu? Motociklas man ir turbūt kiekvienam motociklininkui – tai laisvės simbolis, nes pats gali rinktis, kur važiuoti – keliu ar bekele, per dykumas ar pelkes. Kūnu jauti šaltį ir karštį, regi virš galvos praskrendančius paukščius, uodi visus pakeliui pasitaikančius kvapus – esi laisvas, esi pasaulio dalis.
Laisvė – tai didžiausias žmogaus ir tautos turtas. Būdami laisvi mes galime augti, tyrinėti, atrasti, pasirinkti savo gyvenimo būdą ir galiausiai – būti kuo tik norime!
Brolau! Aš pašvenčiau savo jėgas šalies švietimui ir laisvei, bet mažai padariau. Tęsk tu toliau mano darbą.
(Matas Šalčius)
Matas Šalčius (1890-1940) – lietuvių keliautojas, žurnalistas, rašytojas, visuomenės veikėjas. Šį žmogų miniu ne be reikalo – tai didžios dvasios žmogus, savo gyvenimą paskyręs lietuvybei, iki šiol įkvepiantis kitus didiems sumanymams. Būdamas jaunu mokytoju 1914 m. Rusijoje vykusiame mokytojų suvažiavime griežtai pasisakė prieš rusinimo politiką Lietuvos mokyklose – už tai prarado teisę mokytojauti ir buvo ištremtas iš Kauno gubernijos. Tada jo kelionė per Kiniją ir Japoniją nusidriekė į JAV. 1919 m. grįžęs toliau mokytojavo, įsteigė Šaulių sąjungą, 1929 m. tapo įsteigtos Turizmo sąjungos valdybos sekretoriumi. Ilgą laiką dalyvavo Lietuvos spaudos gyvenime, rašė knygas, vadovėlius ir keliavo. 1929 m. išvyko į savo gyvenimo kelionę po pasaulį ir po 4 m. trukusios kelionės išleido 6 atsiminimų tomus „Svečiuose pas 40 tautų“, tapusius visų laikų lietuvių kelionių literatūros bestseleriu. Apie kelionę jis rašė: „Aš norėjau apvažiuoti aplink pasaulį motociklu ir tuo atžvilgiu pasiekti pirmutinio rekordo Lietuvoje. Tačiau vis labiau mane į šią kelionę traukė tolimi, nepažįstami kraštai...“

Vėliau nuvykęs į Pietų Ameriką M. Šalčius bandė suvienyti tenykštės lietuvių išeivijos gretas, tačiau tautiečiai neparėmė jo pastangų, ir jis tęsė pažintį su pasauliu – aplankė Argentiną, Urugvajų, Braziliją, Boliviją, Čilę, Paragvajų. Jo kelionė baigėsi 1940 metais, kai Bolivijos džiunglėse susirgo ūmiu smegenų uždegimu ir mirė.
Kelionėse lietuvis ne tik pažino naujus kraštus, rašė, pasakojo apie juos tėvynainiams Lietuvoje, bet ir skelbė apie Lietuvą. Jis mokėjo anglų, ispanų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų kalbas. Daug iš jo pirmą kartą apie tokią šalį, valstybę, tautą, kalbą girdėjo.
Kaip aš keliauju
Motociklas
GamintojasBMW
Modelis F800GS Adventure
Motociklo tipas Adventure Touring
Pagaminimo metai 2016
Variklis
Cilindrų skaičius 2
Kubatūra 798cc
Galia 85AG
Pavarų skaičius 6
Perdavimo tipas Grandinė
Maks. greitis 193km/h